co znaczy…mieć klasę…?

  

~cyg@neczce dzięki brawo .

 Właśnie jej, za inspirację do napisania tej notki – po ostatnim komentarzu,(…)

             Bycie multimedialnym niewiele ma do prawdziwej klasy. Owszem to jakiś wyznacznik obycia w cyfrowym świecie – jeśli natomiast ktoś podtrzymuje, że uwielbia świat neta, jest miłośnikiem telefonizacji i bawienia się aparatem to powinien nadążać za zamianami w tej dziedzinie. Jeśli odpisuje, albo w ogóle nie odpisuje uważając się za takiego człowieka, to brak mu klasy, czymkolwiek ona jest.

            Klasę ma ten – kto wie kim jest, albo stara się tego dowiedzieć; kto  jest pewny swoich zalet i wad; kto potrafi zmierzyć się z wyzwaniami codziennego dnia licząc się z tym, że może ponieść porażkę.

           Klasę ma ten, kto potrafi się przyznać gdy popełni błąd; gdy nie zapomina czym jest honor, godność i poczucie własnej wartości! Można robić różne wtopy, nawet najgorsze świństwa, byle tylko poźniej starał się je naprawić. Ważne jest to, żeby każdego ranka przywitać dzień patrząc sobie w lustrze prosto w twarz – i nie bać się oglądać swojego oblicza. 

          Mnie zdarzały się dni, a właściwie chwile, kiedy brakowało mi odwagi, aby to zrobić. Teraz już nie, no może czasem, na krótko i po jakiejś wtopie…. wstyd

 

   Invenis 

                                                                       dzięki…cyg@

52 myśli na temat “co znaczy…mieć klasę…?

          1. czyli Super Mama…nakarnić napoić przytulić utulić wychować ucałować przebrać ubrać wyszkolić niebiadolić…i jeszcze mieć czas…by uśmiechać się do męża w sam raz?:)))

          2. dobry ociec, to nolepsy lo nich prezent… co to klase scypi dzieciom, a nie bezstres, bo potym sama dziś widzis …. majom dwie klasy, jak pociągi (a miały trzy) tom III-ciom by sie dzisiok przydało przywrócić lo… dzisiyjsyk VIP-ów i rozGwiazd? :)))

          3. czyli Super Ojciec…z klasą…to taki…który nie wychowuje dzieci bezstresowo…coby mu późnie gumy do żucia na czole nie przykleiły…skarci kiedy potrzeba…i przytuli i utuli…i pocałuje…bo dziecko takiej miłości potrzebuje?:)))

          4. klasa ma swoje poziomy zarówno zewnętrzne jak i wewnętrzne…ciekwawi mnie czy jeden człowiek może osiągnąć wszystkie poziomy?:)))

          5. a jedna nuta na ilu liniach tej Twojej pięciolinii może siedzieć, hę?… o tej z ogonkiem nie myśl, bo to nut jes przecie :)))

          6. nucie może tam i wygodnie, ale Ty to widzisz, że siadła nie tam, gdzie trza… nie ta klasa… ja nie widzę, bo nie czytam, jak z nut…. składam :)))

          7. siadła tam gdzie trza…i dobrze się ma…i stawia nutę za nutą…by odczytać nie było trudno…:))) i wyzwań się nie boi…a na którym poziomie stoi?

 1. Pełna zgoda… posiadanie klasy to umiejętność przyjęcia odpowiedzialności za popełnione czyny, na pewno… ;)Pozdrawiam!:)

  1. i o tym powinien pamiętać każdy …kto ukończył osiemnasie lat…na tym polega dojrzałość…z klasą:))) a co z klasą…nieletnich? witaj na moim podwórku…:)

  1. napisałam o wnętrzu…poczytaj…a o modzie?…czytam poznaje…ale nie dostosowuje się wcale…wręcz przekornie:))) czy to znaczy…że brakuje mi klasy?

 2. inteligentna ciepła i miłaco błędów nie wypominaoczytanana każdy temat porozmawianie dąsa sięnie wadzi o byle słowow każej sytuacji zachowa się godnie i honorowo?:)))z klasą!

 3. I powiedz, że nie gracie ?a zwodząc nie narzekajcieTylko rozkosze namiętnenie są facetowi obojętne!seksowna z klasą…nie musi byś z kasą !:)))

   1. Dla mnie to taka kobitka, z którą jest mi po prostu dobrze, miło wypić z nią kawę, pogadać, pomilczeć, nie oceni, nie osądzi, przy której nikt nie czuje się gorszy. Sama trzyma głowę prosto, ale nie zadziera nosa, zaś z wiedzy, wykształcenia robi właściwy użytek, nie by wynieść się nad innymi. Jednak nie pozwala się wykorzystać i kiedy trzeba, potrafi naurągać.

    1. czyli…kobieta z klasą to osoba obyta w świecie…perfekcyjna i świadoma swojej własnej wartości…równocześnie będąc dla siebie najsurowszym cenzorem….ważne są także czynniki osobowościowe:))) a co z ubiorem…modą? świetne…dzięki

     1. Nie! Nie tak ją widzę! Inaczej ją opisałam, cyganeczko. Przede wszystkim – nie perfekcyjna, wg mnie – oczywiście. Perfekcjonizm to nie to samo co dobrze wykonana praca. Perfekcjonista to osoba o niskim poczuciu własnej wartości. Surowa? Dlaczego? Ona kocha życie! Może sobie też odpuścić, prawda? Niewłaściwie mnie podsumowałaś. Przeczytaj jeszcze raz. A ubiór? Cóż… to nie mój konik, zapytaj innych. Mogę tylko powiedzieć, że ja chodzę w tym, w czym czuję się dobrze.

 4. kobieta z klasą nie musi udowadniać i pokazywać tę „klasę” na siłę …i tak wszyscy obcujący z Nią widzą i czują jej wnętrze …to się po prostu ma ! … :))) miłego wieczorku Cyg@…

 5. Bywa, że klasa jest skromna, nie do zauważenia.Żyje w prostym domu, może na skraju wsi?Blisko jej do dumy.Uczciwości.Honoru.Wyrozumiałości.Daru wybaczeniawin nieistotnychi tych, które ciężkie,ale z pokorą naprawiane – oczyszczają.Niemodnie się ubieraa elegancją zdumiewa.Pozdrawiam ciepło 🙂

 6. Niektórzy ludzie chyba jednak woląpozostać nadal w „przedszkolu ” jeśli chodzi o klasę tak mówiąc w nawiasie ;)P Pozdrawiam !

 7. można ale nie wszystkim sie chce bo po co ?tam z uczuć innych”jaja ” robić mogą i ujdzie imna to sucho – jak w przedszkolu maluchom :)P

  1. haha…mówisz o niedojrzałości ? opóźnieniu w nauce…? dzisiaj nie ma mozliwości powtarznia tej samej klasy…ale zespół wyrównawczy…proponują…?:)))

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.